Instagram Takibi Bırakanlar

Instagram Takibi Bırakanlar 
Instagram diğer sosyal medya uygulamaları gibi kişileri takip etmeyenlerin ya da takibi bırakanların bilgilerini kişilere vermemektedir. Takipçi sayısına takıntılı olan ya da sadece merak eden kullanıcılar için alternatifler yer almaktadır. Instagramda  takibi bırakanları takip etmek diye bir durum olmasa da sosyal medya uygulamaları gibi ınstagram geri takip etmeyenlerin bilgisini vermemektedir. Sosyal medya hesaplarında takipçi sayısına takıntılı biriyseniz takip ettiğiniz birinin sizi takipten çıkarması durumunda bu kişiyi öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunun 2 adet alternatifi bulunmaktadır. Birinci alternatif ise ınstagram üzerinden gerçekleşmektedir. İkinci alternatif ise hem daha kullanışlı hem de en pratik alternatiftir. Instagramda sizi takip etmeyi bırakanları görebilmek için kendi profilinizi stalklamanız gerekmektedir. Bunu yapabilmek için ise ınstagram profiline girmek, takip edilen kişilere girmek, hepsine tek tek bakarak hangisinin sizi takip etmediğini görmek mümkündür. Bilgi erişim verilmeden takipçilerin çetelesini tutmak istiyorsanız. Güvenli olan tek yöntem ise üçüncü parti uygulamalarda geliştiricilerde tüm ınstagram bilgilerine erişim izni sağlanmış oluyor. Instagram takibi bırakan kişileri takip etmek için en güvenli alternatif bu değildir. Takibi bırakanları bulabilmek için çok fazla üçüncü uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar ise hem android hem de İOS için erişilebilir haldedir. IOS ve Android uygulamaları için FollowMeter uygulaması indirilerek kurulum işlemi tamamlanabilmektedir. Uygulamanın Instagram hesaplarına erişim izni verilmesi gerekmektedir. Giriş yaparak Unfollowers kısmında Instagram takibi bırakanlar  butonu kullanılarak kimin yeni takip ettiğini görmek mümkündür. 
Instagram Takipçi Analiz Uygulamaları Güvenli Mi?
Uygulamalar yüklendiği üzere sosyal medya uygulamalarının resmi bilgilerine erişim izni de verilmiş olmaktadır. Bu durumda ise Instagram takipçi analiz uygulamaları güvenli mi gibi çelişkilere düşmeden tüm takipçi sayısı kontrol etme özelliklerini taşıyan uygulamalarda güvenle analiz gerçekleştirmek mümkündür. Instagram zaman zaman veri hizmetini bazı durumlarda uygulamalara karşı kesmiştir. Bu uygulamalar ve benzeri uygulamalar kullanılmak isteniyorsa bunun inisiyatifi tamamıyla kullanıcıya aittir. Sosyal medya içerisinde kimin sizi takipten çıkardığını kısa zaman içerisinde bu uygulamalar ile görebilmek ve detaylı olarak incelemek mümkündür. Instagram uygulamasının oldukça renkli kamera şeklindeki simgesine dokunarak hesaba daha önce giriş yapıldıysa ana sayfa açılmaktadır. Instagram içerisine giriş yapılmadıysa giriş yap bağlantısına dokunmak ve sonra kullanıcı adı olmak üzere telefon numarası ve şifre girilebilmektedir. Takipçiler sekmesine dokunmak ve bu sekme üst kısımda yer almaktadır. Bunun üst kısmında ise 100 takipçi bulunuyorsa buradaki 100 takipçi ifadesine dokunmak gerekmektedir. Takipçiler listesinde ilerleyerek eksik isimler olup olmadığını incelemek gerekmektedir. Önceden sizin takip ettiğiniz kişinin ismi yoksa eğer o kişi sizi takipten çıkarmış anlamına gelmektedir. 
Instagram Takibi Bırakanlar Nasıl Anlaşılır
Çağımızın oldukça fazla tercih edilen sosyal medya hesapları arasında yer alan ınstagram bilindiği üzere facebook satın almıştır. Facebook’un  satın alması beraberinde daha hızlı büyüyen sosyal medya platformu getirmiş olduğu yenilikler beraberinde günden güne kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Son getirdiği hikayeler özelliği ile de ilgi çekmektedir. Takipçi sayısını arttırmak için birçok kişi birbirini tanımasa dahi takip ediyorken Instagram takibi bırakanlar nasıl anlaşılır gibi şüphelerde yer alabiliyor. Ancak bu durum bazı sıkıntılara da neden olabiliyor. Çünkü sizin takip etmeniz halinde o kişi sizi takip etmediğinde sizin takip sayınızda artmalar oluşabilmektedir. Aynı zamanda takipçi sayısında da azalmalar oluşacaktır. Takipten çıkaran takipçilere karşı uygulamalar her zaman doğru yanıtları vererek sizlerin doğru kişileri takiplerinizden çıkarmanıza yardımcı olmaktadır. Fakat mutlaka öncü ve popüler olan uygulamalar tercih edilmelidir. Bu sayede güven ve huzur içerisinde rahatlıkla işlemler tamamlanabilmektedir.